história zámku
sprievodca po expozíciach
zbierkové predmety
foto galéria
programy na zámku
bojnice - zaujímavosti, ubytovanie, reštaurácie ...
povesti o zámku
návštevy - napíšte nám
email Úvod - hlavná stránka
Zámok Bojnice
 
Denná prehliadka, 58 kb

Denná prehliadka zámku

1.5. - 30.9. od 900 do 1700 - počas letnej sezóny sprevádzajú zámkom lektori a lektorky v historických kostýmoch.

1.10. - 30.4. od 1000 do 1500 - prehliadka zámku. Ideálny čas k dôkladnejšej prehliadke zámku v menej rušných dňoch.

Otvorené denne okrem pondelka - cez letné prázdniny otvorené denne
 
 
Nočná prehliadka, 57 kb

Nočná prehliadka zámku

Romantická prehliadka nočným zámkom, občas iba pri svetle sviečky, či fakle...

V lete poriadame nočné prehliadky zvyčajne každý piatok a sobotu o 2100 hod.

V iné termíny počas roka je možné nočnú prehliadku objednať - min. 15 osôb.
Upozornenie: Prehliadku treba objednať min. 3 pracovné dni vopred (fax, tel.)
 
 
Valentínsky víkend, 105 kb

Valentínsky víkend na zámku
9. - 11. 2. 2001 od 1000 do 1600 hod.

Mrazivý február teplom lásky zohreje duch sv. Valentína. Počas Valentínskeho víkendu vyžaruje z každého kúta zámockých komnát neha a porozumenie. Ožívajú príbehy ľúbosti ozvláštnené hrami a súťažami. Pre srdce dámy odtrhne milý zakázané ovocie v Rajskej záhrade, so sokom bojuje za jej česť. Po strastiplnej púti spečatia zaľúbení svoje city v Altánku lásky pod zázračným imelom. Odmenou všetkým zamilovaným bude Valentínka, zlosovateľné vstupenky a pre vybranú dvojicu tajomná Valentínska noc na zámku. Osamelých čaká bozk od rytiera alebo zámockej panej.

Zn.: LÁSKA JE ŠTASTIE, KTORÉ SI DÁVAME NAVZÁJOM

Vstupné: dospelí 100 Sk, deti 50 Sk
 
 
8. Medzinárodný featival duchov a strašidiel, 85 kb

8. Medzinárodný festival duchov a strašidiel
27.4. – 1.5. a 4.5. - 8.5. 2001

Každý rok na prelome mesiacov apríla a mája sa v Bojnickom zámku schádzajú duchovia a strašidlá z celého sveta, aby počas niekoľkých dní postrašili i pobavili návštevníkov. Tento rok však čaká strašidlá boj o zámok s mimozemšťanmi, ktorí sa o podivnom festivale tiež dozvedeli.

Vstupné: dospelí 150 Sk, deti 70 Sk

Archív obrázkov z festivalov
 
 
Rozprávkový zámok, 40 kb

Rozprávkový zámok
22. - 24. 6. 2001

Rozprávky sú súčasťou nielen detského sveta, ale i sveta dospelých, ktorí ešte celkom nestratili detskosť svojho ducha. Ak majú rozprávky svoje čaro, tak potom určite v priestoroch tak rozprávkovo krásneho zámku, akým Bojnický Zámok je, sa iba znásobí.

Vstupné: dospelí 100 Sk, deti 50 Sk
 
 
Výstavy, 75kb

VÝSTAVY
Premeny dreva 1. 6. - 30. 6. 2001

Výstava je zameraná na umelecko-remeselné spracovanie dreva do rôznych podôb v regióne hornej Nitry v podaní 4 generácií rodiny Leporisovcov.

Stolovanie v 18. a 19. storočí 1. 7. - 30. 9. 2001

Výstava má priblížiť život našich predkov a ich denných zvykov. Výstava bude prevzatá z SNM-Múzea Betliar.

Medzinárodný deň múzeí 18. 5. 2001

V Zlatej sále bojnického zámku budú ukážky reštaurovania v podaní našich odborných pracovníkov. Súčasťou bude aj poradenská služba z oblasti výtvarného umenia a umeleckého remesla pre širokú verejnosť.

Vstupné: Pre návštevníkov zámku zdarma
 
 
Rytierske dni, 64 kb

Rytierske dni
14. - 16. 9. 2001 (od 900 do 1700 h.)

September zbiera ovocie horúcich letných dní. Slnečné počasie, ale i jesenné dažde sú vhodnou kulisou pre vyrozprávanie legiend o rytieroch. Ich cnosti, šľachetné a slávne skutky hrdinov v týchto dňoch práve ožívajú na Bojnickom zámku.
Prichádzajú v ťažkej, i jednoduchej zbroji, predvádzajú bojové umenie, ale i chrabrosť hrdých mužov. Aj malý chlapec túži vykonať veľký skutok odvahy, šikovnosti a statočnosti. Za svoju snahu získať odmenu, hrdý titul "Rytier" si spolu so vzácnou listinou a dukátom pre šťastie zo zámku odniesť.
Tretí ročník RYTIERSKYCH DNÍ sa nesie v znamení bojov o Bojnický zámok. Jeho majiteľ, známy "Turkobijec" gróf Pavol Pálffy sa po rokoch vracia zo služieb cisára. Vo svojom sídle nachádza trinásť zakliatych rytierov, ktorých musí zbaviť tajomnej moci, aby zachránil česť, majetok rodu, i svojich najbližších. Postupne mu pomáhajú jeho spolubojovníci i hostia - návštevníci zámku. Každý z nich využije svoje najlepšie vlastnosti, aby zvíťazil v boji s kliatbou. Budúci rytier z radov návštevníkov musí cválať na rýchlom koni, aby ochránil svoju pani i pána a spolu s nimi oslobodil zakliatych rytierov. Vsadí svoj život, aby zabránil vypitiu otráveného nápoja zo zlatého kalicha. Za odmenu dostane sa mu cti zatancovať si Menuet v Zlatej sále. Hneď na III. nádvorí musí byť pripravený pevne držať kušu a zasiahnuť cieľ. Vládu nad mečom dokáže v rytierskej sieni podľa vzoru majstrov šermiarskeho umenia. Aby si telo oddýchlo pred ďalšími bojmi, zaiskrí ostrovtipom, doplnením verša v zázračnej formulke. Galantne sa správa k dáme, prevedúc ju cez lavičku, aby ju v mramorovej sieni očaril hrou na prastarý hudobný nástroj. Pred vyvrcholením neľútostného boja o Bojnický zámok, dobýja jeho múry, uniká v zázračnom vreci. Konečnou baštou kliatby sú príšery, s ktorými treba bojovať do posledného dychu. Na počesť oslobodenia zámku sa všetci pustia do roboty a z pripravených kociek spolu postavia ďalší rytiersky hrad. Šťastena napokon rozhodne, kto sa stane najlepším, najchrabrejším, najstatočnejším a bude pasovaný za rytiera rukou kráľa v Šalamúnovej sieni.

Vstupné: dospelí 100Sk deti 50Sk
 
 
Vianoce na zámku, 69 kb

Vianoce na zámku
1. 12. 2001 - 6. 1. 2002

Netradičný pohľad na vianočné sviatky na zámku Zámocké sály a nádvoria vo sviatočnej výzdobe s anjelským chórom a koledami, živý Betlehem s biblickými postavami. Návštevníkov čaká sladké prekvapenie pod stromčekmi od OPAVIE.

Očarujúca prehliadka zámku pre všetkým, ktorí chcú prísť vychutnať čaro sviatkov do zámockých komnát. Prídte medzi nás so svojimi deťmi, blízkymi a priateľmi. Využite možnosť objednať si darčeky pre deti svojich zamestnancov, program v Huňadyho sále a príjemné posedenie s vianočným občerstvením v priľahlých salónikoch. Zámocká pani, sv. Mikuláš, Traja králi a ďalšie rozprávkové bytosti čakajú na Vás s náručou plnou darčekov.

Vstupné: dospelí - 100 Sk, deti - 40 Sk cena balíčka 60 Sk
 
 
Lux in tenebris, 49 kb

Lux in tenebris
(Svetlo do tmy)

Audiovizuálny program zahrňujúci históriu zámku od stredoveku až po posledného šľachtického majiteľa zámku, grófa Jána Pálffyho poprepletaný legendami a povesťami. Program je doplnený sugestívnou choreografiou, sveteľnými a zvukovými efektami. Hráva sa počas Festivalu duchov a strašidiel alebo na objednávku.

Vstupné: 100Sk
 
   

IX. Kúpeľné hudobné leto
jún - júl - august 2001

Každoročne sa v Bojnickom zámku konajú koncerty vážnej hudby pre návštevníkov Bojníc a Slovenských liečebných kúpeľov.

Vstupné: 30 - 80 Sk podľa konkrétneho predstavenia.
 
 


Ak máte záujem o naše programy, kontaktujte sa prosím na oddelenie marketingu.
Tel.: 00421-862-5430633, 5430624 Fax: 00421-862-5430051
 
Otvorené denne - okrem pondelka   1. 5. - 30.9. od   9.00 do 17.00 hod.
1.10. - 31.4. od 10.00 do 15.00 hod.
  [Úvod] [História] [Sprievodca] [Zbierka] [Galéria] [Programy] [Bojnice] [Povesti] [Návštevy]